Наскільки небезпечною є гіпертонія?

Вопрос:

здрастуйте!!! моєму батькові 62 роки, він гіпертонік, робочий тиск 150/80, цукровий діабет, на серце ніколи не скаржився, наскільки гіпертонія це серйозно і небезпечно?

Ответ врача:

Артеріальна гіпертонія  є найпоширенішою людською недугою, з якою стикається приблизно кожен десятий дорослий. Багатьох років, хвороба, часто мовчки, ушкоджує серце і судини ,і якщо не проводиться своєчасне і кваліфіковане лікування, це може  проявитись  інфарктом, стенокардією, слабкістю сердечного м'яза з розвитком сердечної недостатності, інсультом, сліпотою, нирковою недостатністю. На щастя нині існують можливості, що дозволяють понизити високий артеріальний тиск і тривало підтримувати його на бажаному рівні.

Чи варто серйозно відноситися до гіпертонії, якщо я почуваю себе зовсім непогано?

Однозначно, так.                                                                                                                            

Твердо встановлено, що гіпертонія є головною причиною розвитку інсульту і ішемічної хвороби серця. При цьому йдеться про нескорригировану тобто неліковану або недостатньо ліковану гіпертонію. Пацієнти з нелікованою гіпертонією мають набагато вищий ризик передчасної смерті, чим хворі гіпертонією, які регулярно лікуються.У 68 з 100 випадків інфаркту міокарду і в 75 з 100 випадків інсульту у хворих відзначалося підвищення артеріального тиску, який, як правило, тривало залишалося нелікованим або недолікованим. Пам'ятаєте, періодична задишка, запаморочення, носові кровотечі. стомлюваність, слабкість. І дуже даремно оскільки ці ознаки часто свідчать про підвищення тиску. Тривале підвищення тиску призводить до того що в кровоносних судинах, а потім в таких життєво важливих органах, як серце, головний мозок відбуваються безповоротні наслідки. Тому несподіваний серцевий напад або інсульт для пацієнта - цей наслідок відсутності належного медичного спостереження та лікування.


  
   Нравится
Кардиология - все вопросы:

Все советы докторов: